بیانیه مدرسه علمیه ریحانه الرسول (س) جزیره قشم در محکومیت مجله موهن فرانسوی

بسمه تعالی
یُریدونَ لِیُطفِئو نُورَ الله بِاَفواهِهِمْ والله مُتِمُ نُورِهِ وَلَوْ کَرِهَ الْکافِرونَ (سوره صف آیه ۸)

*توهین به پیامبر اسلام نشانه سقوط مدعیان تمدن است*

خبر دردناک اهانت برخی غریبان به ساحت مقدس خاتم پیامبران حضرت محمد(ص) و حمایت تلویحی سران آمریکا و آلمان از این اهانت جسورانه به گوش همه جهانیان رسید و نه تنها قلب مسلمانان جهان را جریحه‌دار نمود که قلب هر انسان آزاد اندیش و خرد ورز را محزون نمود.منتهی مسلمانان جهان بیش از دیگران سنگینی این اهانت را بر قلب و دوش خود احساس نموده و با تظاهرات ها اعتراض‌های وسیع و گسترده اهانت گران و غریبان را وادار به عقب نشینی مفتضحانه نمودند.
نکته‌ای که باید به آن توجه بشود این امر است که اهانت به شخص پیامبر خاتم فقط اهانت به شخص او و یا توهین به بیش از یک میلیارد مسلمان نیست بلکه توهین به کل بشریت و آزادی‌خواهان جهان است. چرا که پیامبر اکرم(ص) رسالتش جهانی بود و قرآن کریم را برای کل بشریت به ارمغان آورد.
مسببان و حامیان این رفتار داعش گونه و طالبانیسم غربی باید بدانند که توهین به پیامبر مهربانی حضرت محمد مصطفی(ص) نه تنها توهین به دین مبین اسلام بلکه توهین به تمامی پیامبران و ادیان الهی است. در کجای تورات و انجیل چنین رفتاری ستوده و یا توصیه شده است؟ در کدام اندیشه زلال انسانی و عرفانی و حتی تفکرات لیبرالیستی و اومانیستی هجمه و کشیدن کاریکاتور موهن، نشانه پیشرفت توسعه و آزادی بیان است؟ شگفت آنکه مدعیان و بنیانگذاران چنین مکتبی مدعی‌اند که احترام به ادیان و مذاهب نشانه ای بر رشد و توسعه اجتماعی و سیاسی جوامع پیشرفته است.
ما طلاب و روحانیون و اساتید مدرسه علمیه ریحانة الرسول سلام الله علیها،اهانت به ساحت قدسی پیام آور صلح،رحمت و اخلاق را محکوم نموده و از خداوند متعال برای همگان توفیق فهم صحیح سلوک اجتماعی،سیاسی و اخلاقی پیامبر اعظم(ص ) و حرکت در مسیر نورانی آن حضرت را مسألت داریم.

*مدرسه علمیه ریحانه الرسول سلام الله علیها جزیره قشم*

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*