جوانان عاشورایی زمینه ساز ظهور هستند

مدیر حوزه:

جوانان عاشورایی زمینه سازان ظهور هستند

مدیر مدرسه علمیه خواهران ریحانه الرسول(سلام الله علیها) گفت: جوانان مومن و پیرو اهل بیت(علیهم‌السلام) در سراسر جهان که عزاداری محرم را با شور و شعور حسینی بر پا داشتند زمینه سازان ظهور دولت کریمه هستند.

خانم خدیجه غلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری کوثر از هرمزگان ضمن تسلیت بمناسبت عاشورای حسینی بیان کرد: محدودیت های ویروس منحوس کرونا نتوانست عاشقان حسینی را از عزاداری محروم کند بلکه با رعایت بهداشت فردی و اجتماعی با استقامت در صحنه، پرچم سرخ امام حسین(علیه السلام) را بر افراشتند.

خانم غلامی ابراز کرد: نحوه عزاداری امسال جوانان عاشورایی به تمام جهانیان ثابت کرد که اسلام دین صلح، سلامت، نوع دوستی و ظلم ستیزی بوده و نهضت عاشورا موجب رستگاری بشریت است.

استاد حوزه افزود: جوانان مومن و پیرو اهل بیت(علیهم‌السلام) در سراسر جهان، عزاداری محرم را با شور و شعور حسینی برپا داشته و زمینه سازان دولت کریمه ظهور خواهند بود.

وی ضمن بیان حدیثی از پیامبر(صلی الله علیه وآله وسلم): «ان لقتل الحسین (ع) حرارة فی قلوب المؤمنین لا تبرد ابدا»اظهار کرد: شور،حرارت و عزای حسینی در جان و روح عاشقان هیچ‌گاه خاموش نشده و در شرایط کنونی نیز به
شیوه های مختلف و با پر پایی روضه خانگی سیاه پوشی محلات، منازل، تکایا و مساجد و مدیریت فضای مجازی به عزاداری سرور و سالار شهیدان پرداخته اند.

استاد حوزه با اشاره به آیه «وَ نُرِيدُ أَنْ نَمُنَّ عَلَى الَّذِينَ اسْتُضْعِفُوا فِي الْأَرْضِ وَ نَجْعَلَهُمْ أَئِمَّةً وَ نَجْعَلَهُمُ الْوارِثِينَ» و ما اراده كرده‌ايم بر كسانى كه در زمين به ضعف كشيده شدند، منّت گذاريم و آنان را پيشوايان و وارثان (روى زمين) قرار دهيم، گفت: وعده الهی بر تحقق دولت مستضعفان است که مکتب سرخ امام حسین(علیه السلام) نمونه چشمگیر آن برای مقاومت، ایثار، ایستادگی و ثبوت بر دیانت جوانان بوده تا زمینه ساز ظهور باشند.

خانم غلامی با تاکید بر بزرگداشت شعائر اسلام مخصوصا محرم و صفر و گریه بر مصیبت امام حسین(علیه السلام) به سیره امام سجاد(علیه السلام) اشاره نموده و بیان کرد: آن حضرت(علیه السلام) به چشمان سفید شده ی یعقوب (علیه السلام) در فراق حضرت یوسف(علیه السلام) استناد کرده، در حالی که ایشان شاهد قربانی شدن پدر و خاندان خود در روز عاشورا است.

وی در پایان، برگزاری عزاداری محرم را سنت امامان شیعه خاطر نشان کرد و گفت: نهضت عاشورا موجب بقاء اسلام و بصیرت مسلمانان بوده که برخی از آثار و برکات آن طبق احادیث ائمه(علیهم‌السلام) آمرزش گناهان، ثواب فراوان، دستیابی به حسن عاقبت، احیای تشیع و ابقای اسلام و استجابت دعا است.